Navlungo'ya Git

Forwarder Nedir? (Freight Forwarder Nedir?)

1 dakikalık okuma

Türkiye’de taşıma işleri organizatörleri olarak tanımlanan forwarder firmalar, tüm ithalat ve ihracat süreçlerinde ana taşıyıcılar ve yük sahipleri arasında bir köprü görevi görmektedir. Bu sayede taşıyıcıya ulaşmak için kaybedeceğiniz vakti ve eforu forwarder firma üstlenerek sizlere zaman ve maliyet avantajı yaratırlar.

Forwarder firmalar anlaşma gereği belirlenen çerçevede taşımanın sorumluluğunu üstlenirler. İthalat ya da ihracat yapan müşteri ise sözleşmede ya da teklifte belirtilen maliyetleri ödemekle yükümlüdür. 

Freight forwarder firmaların faaliyet alanları başlıca şunlardır;

  • Uluslararası taşımacılık
  • Dahili (ön ve son) taşımacılık
  • Tüm taşıma süreçleri (Taşıma kapsamı belirleme, taşıyıcı seçimi vb. )
  • Operasyonların planlanması ve yönetimi
  • Sigortalama, depolama ve elleçleme hizmetleri
  • Gümrükleme hizmetleri

Bir başka deyişle forwarder firmalar, firmanızın lojistik çalışanı gibi davranırlar. Taşıma sürecinin bütününde firma için güzel hizmet, müşteri memnuniyeti, zamanında teslim gibi konuların sorumluluklarını üstlenirler. Forwarder firmalar, kara yolu, hava yolu, deniz yolu gibi tüm taşıma modlarında uzmandırlar. Dolayısıyla verdikleri hizmet sırasında zamanın, rotanın ve olağandışı durumların takibini yaparak aksi durumların önüne geçerler.

Tüm bu forwarder çokluğu ve karışıklığının içerisinde siz de NavlunGO’dan taşıma teklifi alın. NavlunGO’nun geniş acente ağı ve 130’un üzerinde lojistik firması arasından, rotanıza en uygun taşıma firmalarından teklifinizi alın. Sizin için hem zaman hem de maliyet açısından en ideal taşıma tipini birlikte belirleyelim ve yükünüz kapınıza kadar NavlunGO güvencesiyle gelsin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir