Navlungo'ya Git

Yurt Dışı Gönderilerinizin İlk Adresi: Navlungo

1 dakikalık okuma

Yurt dışına kargo gönderimi herkes için düşündürücü bir süreçtir. Bireysel  gönderisi olan bir kişinin de üretici olup yurt dışına ürün satan bir firmanın da bu sürece kaygı ile yaklaştığı  görülmektedir.

Bu kaygıyı ortadan kaldırmak için Navlungo nasıl bir hizmet veriyor?

Bir gönderiniz var ve onu yurt dışına kargolamak istiyorsunuz. Bu gönderi, çeşitli online pazar yerlerinde satışını yaptığınız  ürün ya da bir yakınınıza göndermek istediğiniz bir hediye olabilir. Bu süreçte Navlungo size, elinizdeki gönderiyi alıcınıza hızlı ve kolayca ulaştırmanızı sağlayan bir deneyim sunuyor. Kullanımı oldukça kolay olan sitemizden hızlı bir şekilde listelenen karşılaştırmalı fiyat tekliflerini inceleyebilir, bir uçak bileti satın alıyormuş gibi yurt dışı kargo gönderiminizi kolaylıkla yapabilirsiniz. 

Kargo gönderiminizi aşağıdaki gibi 4 adımda hızlıca gerçekleştirebilirsiniz:

1) www.navlungo.com adresinden hesabımızı ücretsiz bir şekilde oluşturuyoruz. Sonra Gönderi Panelim kısmından Teklif Al butonuna basıyoruz. 

2) Gönderimizin ağırlık, ölçü, lokasyon bilgilerini ( Nereden – Nereye ) girdikten sonra Teklif Al butonuna basıyoruz. Hızlıca listelenen sonuçlardan fiyat seçimimizi yapıyoruz. Fiyat seçimimizi yaptıktan sonra yük içeriği, gönderici, alıcı bilgilerini doldurup kargo operasyonumuzu başlatıyoruz.

3) Girdiğimiz bilgiler ile birlikte Navlungo sisteminde otomatik olarak oluşan Gönderi Talimatı’nın (Proforma) çıktısı ile birlikte gönderimizi anlaşmalı kargo şirketleri ile Navlungo depolarına ücretsiz bir şekilde gönderiyoruz. Sevkiyatlarım kısmında bulunan Yurt İçi Takip bölümüne gönderimizin takip numarasını eklediğimizde kargomuzun Navlungo deposuna kadar olan yolculuğunu da izleyebiliyoruz. 

4) Depoya ulaşan gönderimiz hızlıca desi onayından geçiyor ve ödeme ekranımız Navlungo panelinde aktif oluyor. Ödememizi kredi kartı/banka kartı ya da havale seçeneklerinden biri ile kolayca gerçekleştiriyoruz. (Havale ile ödeme yaparsak ödeme dekontunu sisteme yüklememiz gerekiyor.)

Artık gönderimiz aynı gün yurt dışına sevk olmaya hazır. Sevk işlemi gerçekleştikten kısa bir süre sonra Navlungo gönderi panelimizdeki Sevkiyatlarım kısmında gönderimizin takip kodunu görebiliyor ve takibini yapabiliyoruz.

Navlungo, dünyanın en büyük online pazar yerlerinden biri olan Etsy’de olan dükkânınızı Navlungo hesabınıza kolayca entegre edebilmenizi sağlamaktadır. Etsy entegrasyonu ile birlikte Etsy’den bir siparişiniz geldiğinde gönderici, alıcı, adres bilgileri otomatik olarak Navlungo hesabınıza akar ve tek bir panel üzerinden bütün kargo planlamanızı kolayca yapabilirsiniz. Bu da sizin zamandan ciddi derecede tasarruf etmenizi sağlar. Gönderiniz yurt dışına sevk edildikten sonra oluşan takip numarasını da Etsy hesabınıza giriş yapıp manuel olarak girmek zorunda olamadan Navlungo paneliniz üzerinden tek tuşla Etsy hesabınıza ekleyebilirsiniz.

Artık gönderilerinizi yurt dışına kargolama sürecinde kaygı yaşamayacaksınız. Navlungo ekibi olarak tüm kargolama sürecinde sizlerin yanınızdayız.

İlginizi çekebilir: Navlungo Nasıl Çalışır?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir