Navlungo'ya Git

Kargo Taşımacılığında Gönderimi Uygun Olmayan Ürünler

1 dakikalık okuma

Kargo taşımacılığında ürünlerin alıcıya emniyetli bir şekilde ulaştırılması gerekir. Bunun için de bir takım sınırlandırmalar yapılmaktadır. Yasalar gereğince;  tehlike oluşturacak ürünler gönderilmez. Kargoların güvenliğini tehlikeye atmayacak düzenlemeler bulunmaktadır.

Biz de Navlungo olarak ne tür ürünleri kargolamanız gerektiğini/gerekmediğini bu yazımızda sizlerle paylaştık. Ne tür ürünlerin kargolanabileceğini merak ediyor, kırılabilir ürünleri tereddüt içerisinde kargoya teslim ediyorsanız yazımızı okumaya devam edin

Kargo ile gönderilemeyen ürünler nelerdir?

Yasal olmayan maddeler

Taşıma sürecinde doğayı ve insanları tehlikeye maruz bırakmayacak, taşıması yasal sayılan ürünler yüklenebilir. Ekolojik dengeyi bozacak, doğaya zarar verecek; yanıcı, patlayıcı, akıcı unsurlar kabul edilemez. Uyuşturucu yönü olan ve kendiliğinden ışıma yapabilen (Radyoaktif) maddelerin yönetmelik gereği alınması, satılması ve taşınması yasak olan gönderilerin kargoya verilmesi de kesinlikle yasaktır.

Fiziksel veya kimyasal olarak yapısında değişiklik gösterebilecek ürünler

Tüketilebilir ürünlerin akması, kokması ve küflenebilmesine karşın kargo şirketinin frigolu araç tahsisi yoksa bozulabilecek yiyecek ya da içeceklerin gönderimi sağlanamaz. Bazı durumlarda buna bağlı olarak ürünün taşıma esnasında alıcıya ulaşması tahmini süreden daha fazla olabilir. Bu esnada da ürün bozulabilecekse gönderimi sağlanamamaktadır. Tüketilebilir ürün dışındaki ürünler için de bu söylemler geçerlidir.

Kırılabilecek yükler 

Kargo firmaları taşımalarını daha verimli hale getirebilmek adına gönderimi riskli yükleri almamaktadır. Taşıma esnasında olağandışı maliyet çıkaracak ekipmanlara gereksinim olduğunu fark ettirecek kırılmaya yatkın, hassas ve içi sıvı dolu ürünler kabul görmemektedir. Klasik gönderi metotlarıyla taşındığında kırılma ve araç içindeki diğer kargolara zarar verebilme ihtimaline karşılık, kırılabilir eşyaların taşınması yasaktır.

Sizler için oluşturmuş olduğumuz yasaklı ürünler listesine göz atabilirsiniz. Gönderinizi en kısa sürede teslim alıp en kısa zamanda hassasiyetle adresine ulaştırıyoruz. Teslim alınan gönderi alıcıya ulaşana kadar özenle takip edip tüm süreci sizlerle paylaşıyoruz.

Navlungo ile özenli takip, hassas ve güvenli teslimat için: navlungo.com‘u ziyaret edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir