Navlungo'ya Git

Kargo Taşımacılığında Gönderimi Uygun Olmayan Ürünler Nelerdir?

1 dakikalık okuma

Kargo taşımacılığında ürünlerin daha emniyetli bir şekilde ulaştırılabilmesi için bu süreçte bir takım sınırlandırmalar yapılmaktadır. Yasalar gereğince; gönderimi tehlike oluşturacak ürünler hakkında ve gönderim sırasında diğer kargoların güvenliğini tehlikeye atmayacak düzenlemeler bulunmaktadır.

Biz de  Navlungo olarak kargonuzu şubeye vermeden önce kırılacak bir eşyanız varsa tereddütlü olmanızı anlıyoruz ve ne tür ürünlerinizin kargolanabileceğini merak ettiğinizi de biliyoruz. Bunlar gibi aklınızda soru işareti oluşturan konuları yazımızda bir araya getirdik.

 

Hangi Ürünler Gönderilemez?

Yasal olmayan maddeler yüklenemez.

Taşıma sürecinde doğayı ve insanları tehlikeye maruz bırakmayacak, taşıması yasal sayılan ürünler yüklenebilir. Ekolojik dengeyi bozacak, doğaya zarar verecek; yanıcı, patlayıcı, akıcı unsurlar kabul edilemez. Uyuşturucu yönü olan ve kendiliğinden ışıma yapabilen (Radyoaktif) maddelerin yönetmelik gereği alınması, satılması ve taşınması yasak olan gönderilerin kargoya verilmesi de kesinlikle yasaktır.

 

Fiziksel veya kimyasal olarak yapısında değişiklik gösterebilecek ürünler kabul edilemez.

Tüketilebilir ürünlerin akması, kokması ve küflenebilmesine karşın kargo şirketinin frigolu araç tahsisi yoksa bozulabilecek yiyecek ya da içeceklerin gönderimi sağlanamaz. Bazı durumlarda buna bağlı olarak ürünün taşıma esnasında alıcıya ulaşması tahmini süreden daha fazla olabilir. Bu esnada da ürün bozulabilecekse gönderimi sağlanamamaktadır. Tüketilebilir ürün dışındaki ürünler için de bu söylemler geçerlidir.

 

Kırılabilecek yükler taşımaya alınamaz.

Kargo firmaları taşımalarını daha verimli hale getirebilmek adına gönderimi riskli yükleri almamaktadır. Taşıma esnasında olağandışı maliyet çıkaracak ekipmanlara gereksinim olduğunu fark ettirecek kırılmaya yatkın, hassas ve içi sıvı dolu ürünler kabul görmemektedir. Klasik gönderi metotlarıyla taşındığında kırılma ve araç içindeki diğer kargolara zarar verebilme ihtimaline karşılık, kırılabilir eşyaların taşınması yasaktır.

Sizler için oluşturmuş olduğumuz yasaklı ürünler listesine buradan ulaşabilirsiniz. Gönderinizi en kısa sürede teslim alıp en kısa zamanda hassasiyetle adresine ulaştırıyoruz. Teslim alınan gönderi alıcıya ulaşana kadar özenle takip edip tüm süreci sizlerle paylaşıyoruz.

Navlungo ile özenli takip, hassas ve güvenli teslimat için: navlungo.com‘u ziyaret edebilirsiniz.

Diğer yazılarımızı okumak için: https://rb.gy/7ir0ba

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir