Almanya’ya ve diğer Avrupa ülkelerine kargo gönderimi nasıl yapılır? Yurt dışı kargo gönderiminde dikkat etmeniz gerekenleri bloğumuzda ele alacağız. Almanya, Türkiye’den en çok ihracatın gerçekleştiği ülkelerin başında gelir. Almanya kargolarınızı iletmek için uçak kargoyu tercih ederseniz ürünlerinizi numune, hediye, zarf şeklinde kolaylıkla Almanya’ya gönderebilirsiniz. Almanya’ya en hızlı kargo gönderimini ise Almanya hava yolu express kargo taşıması ile sağlayabilirsiniz.

Almanya’ya Kargo Gönderimlerinizi Navlungo ile Nasıl Organize Edersiniz?

Türkiye’den Almanya’ya paket göndermek isteyen online ticaretçilerin merak ettiği bir diğer konu ise Türkiye-Almanya kargo firmaları. Navlungo bu noktada sizlere dijitalin gücünü kullanarak Almanya’ya en kolay kargo gönderme hizmetini sunuyor. Bu hizmeti sunarken global taşıyıcı firmalar olan FedEx, DHL, Aramex, TNT, UPS gibi markalarla kurguladığı iş birliği sayesinde Almanya kargo gönderim operasyonlarınız güvenilir bir şekilde gerçekleştiriyor. Navlungo ana sayfasında “Hemen Teklif Al” butonuna tıklayarak ürün ve lokasyon bilgilerini girdiğinizde sistem 300kg’a kadar anlık fiyat teklifi sunuyor. Dilediğiniz Almanya kargo taşıması fiyat teklifini seçerek Almanya kargo operasyonunu başlatabilirsiniz. Türkiye’den Almanya’ya göndermek istediğiniz paketi Navlungo anlaşmalı kargo şubeleri ile Navlungo depolarına ulaştırabilirsiniz. Diğer bir seçenek olarak Navlungo’nun ücretsiz kurye servisinden faydalanabilir, kapınızdan alınan kargonuzu Navlungo depolarına gönderebilirsiniz. Ardından ödeme işlemini tamamlayarak paketinizin global taşıyıcı firmalar ile alıcınıza teslim edilmesini sağlayabilirsiniz.  İstanbul’un yanı sıra Türkiye’nin dört bir yanından Almanya’ya kargo göndermek ve Almanya’dan Türkiye’ye kargo getirtmek Navlungo’nun lojistik çözümleriyle çok kolay.

Almanya Kargo Fiyatları Nedir?

Almanya’ya göndermek istediğiniz paketin gönderim ücretini öğrenmek için Navlungo paneli üzerinden “Hemen Teklif Al” butonunu tıklamalı ardından ürünün en, boy, yükseklik ve kg bilgilerini girmelisiniz. Bu bilgileri girdikten sonra ilerleyerek gönderici ve alıcı ülkeyi Türkiye-Almanya olarak seçin. Bir sonraki sayfada Almanya gönderiminiz için karşılaştırmalı birçok fiyat teklifi görüntüleyeceksiniz. Size sunulan bu çoklu fiyat tekliflerinde varış süreleri, taşıyıcı firma bilgileri değişiklik gösterecek olup sizin tercihinize sunulmaktadır. Aralarından en ideal ve en rekabetçi kargo teklifini onaylayabilirsiniz. Express hızlı kargo gönderimlerine kıyasla Almanya ekonomi kargo servisi kargonuzu daha uzun sürede teslim eder. Tahmini teslim süresi 6-14 gündür.

Almanya’ya Kargo ile Gönderilemeyen Ürünler Nelerdir?

Almanya’ya kargo gönderiminde dikkat edilmesi gereken en önemli konulardan biri ürünün yasaklı bir ürün olup olmadığının teyit edilmesi. Yasaklı ürün teyit etme konusunda Navlungo, uzman ekibiyle tüm süreç boyunca size destek olur. Türk Ticaret Kanunu mevzuatlarına göre Türkiye’den Almanya’ya gönderilmesi kesinlikle yasak olan maddelerin taşıması da kesinlikle yapılamaz. Belli başlı yasaklı ürünler aşağıdaki gibidir:

 • Alkollü ve alkolsüz içecekler
 • Silah ve silah yedek parçaları
 • Her çeşit canlı hayvan
 • Taklit ürünler, marka kanunları ile korunmuş markaların taklitleri
 • Dini ve siyasi propaganda malzemeleri
 • Heykeller (sanat eseri veya antik parçalar)<
 • Tıbbi reçeteli ilaçlar
 • Uyuşturucu ve uyuşturucu kullanımında kullanılan aletler
 • <Patlayıcı maddeler
 • Yiyecek ve içecekler
 • Her çeşit kağıt para ve döviz çeşitleri
 • Antika eşyalar
 • Değerli ve nakde çevrilebilir kağıtlar
 • Gıda takviye ürünleri
 • Kozmetik ürünler (MSDS onayı gerekir)
 • Cep telefonları
 • Kimyasal malzemeler (MSDS onayı gerekir)
 • Hamiline yazılı çekler
 • Orijinal gemi konşimentosu
 • Her çeşit mücevherat, altın ve gümüş (küçük takılar hariç)

Türkiye’den Almanya’ya Kargo Kaç Günde Gider?

Türkiye’den Almanya’ya ortalama express hava kargo teslim süresi 1-2 iş günüdür. Türkiye’nin en çok ihracat yapılan şehri olan İstanbul’dan Almanya’ya yapılan kargoların teslim süresi için 24 saat diyebiliriz. Almanya’ya gönderilmek istenen ürünlerin öncelikle Navlungo deposuna varışı sağlanmalıdır. Bunu da anlaşmalı kargo şubeleriyle ücretsiz olarak yapabilirsiniz. Dilerseniz Navlungo’nun ücretsiz kurye hizmetinden faydalanarak ürünlerinizi kapınızdan aldırabilirsiniz. Navlungo deposuna gelen ürünlerin gün içerisinde işlemleri tamamlanır ve çıkışı sağlanır. Navlungo ile en az zahmetle Türkiye’nin her bölgesinden Almanya’nın her bölgesine kargo gönderebilirsiniz.

Almanya Kargo Takip İşlemi

Almanya kargo süreciniz boyunca göndermek istediğiniz paketleri her an online olarak takip edebilirsiniz. Diyelim ki, Denizli’den Almanya’ya göndermek üzere havlu kargonuz var. Paketlerinizin Denizli’den Navlungo depolarına ulaşması için anlaşmalı kargo şubeleri ile gönderimi gerçekleştirebilirsiniz. Kargo şubesi tarafından size iletilen kargo takip numarasını Navlungo sistemine girdiğinizde hem Navlungo ekibinin hem de sizin anlık olarak takip kontrolü yapması kolaylaşır. Navlungo deposuna varan havluların yurt dışı gönderim işlemleri tamamlandıktan sonra yurt dışına çıkışı sağlanır. Ardından taşıyıcı firma tarafından gönderinin uluslararası takip numarası iletilir. Navlungo ekibi sizin için uluslararası takip numarasını sisteme girer. Böylece Almanya’ya varmasını istediğiniz havlularınızın takibini online olarak 7/24 ger.ekleştirebilirsiniz. Navlungo tüm kargo gönderilerinizin akıbeti hakkında bilgi almanız konusunda size destek olur ve bunun için pratik çözümler üretir.

Almanya Gümrük İşlemleri

Almanya kargo gönderimlerinde bilgi talep edilen bir diğer konu ise gümrük süreçleridir. Gönderdiğiniz bir ürün Almanya’ya vardığında ilk olarak gümrük kontrollerinden geçer. Bu esnada sizin beyan ettiğiniz ürün bilgilerine göre gümrük yetkilileri paketinizi kontrol eder. Almanya ülke gümrük kurallarına aykırı bir durum tespit edilirse paketiniz imha edilebilir veya iade sürecine geçebilir. Ayrıca belli gümrük vergileri çıkma ihtimali devardır. Almanya ülke gümrük muafiyeti sınırı 22 Euro’dur. Paketinizin toplam mal değeri 22 Euro üzerine çıktığında belirli bir meblağ masraf çıkacaktır.

Almanya’dan Türkiye’ye Kargo Nasıl Getirilir?

Almanya’dan Türkiye’ye ürün getirmek düşünüldüğü kadar zor bir işlem değil olmadığı gibi Türkiye’den Almanya’ya kargo göndermek kadar basit ve az zahmetli. Bahsedilen gönderim şekli hava kargo express gönderileri için geçerlidir. Almanya ithalatı gerçekleştirmek istediğinizde sizleri nasıl bir sürecin beklediğinden bahsedelim. Navlungo paneli üzerinde “Hemen Teklif Al” butonunu kullanarak otomatik taşıma teklifinizi alabilirsiniz. Karşınıza çıkan fiyat teklifini onaylayarak operasyon aşamasına geçmiş olacaksınız. Almanya’nın herhangi bir bölgesi fark etmeksizin dilediğiniz adresten ürününüz teslim alınır ve Türkiye gümrüğüne getirilir. İthalatı gerçekleşen ürün, Türkiye gümrüğüne vardığında gümrükçünüz ile gümrük çekim işlemlerini halletmeniz gerekir. Hava kargo express Almanya ithalatında gümrük masrafı, ordino vb. vergi çıkması durumunda bu ithalatçıya aittir. İthalat gümrük masrafları hakkında detaylı bilgi edinmek için ilgili yazıyı inceleyebilirsiniz. Gümrük işlemleri halledildikten sonra ürün oradan alınır ve Türkiye’deki teslim edilmesini istediğiniz adrese teslimi sağlanır. Navlungo ile Almanya’dan Türkiye’ye ürün getirmek çok kolay!

Almanya Kargo Hakkında Sık Sorulan Sorular

Almanya’ya Kargo Gönderen Firmalar Hangileri?

Navlungo teknolojik alt yapısı sayesinde birçok taşıyıcı firma ve lojistik firmasını bünyesinde bulundurur. Almanya’ya göndermek istediğiniz ürünlerde Navlungo’nun sunduğu lojistik çözümlerinden faydalanarak global taşıyıcı firmalar ile kargo sürecinizi profesyonelce yönetebilirsiniz. Bu taşıyıcı firmalar arasında UPS, TNT, Fedex, DHL, Aramex gibi firmalar yer alır.

Navlungo ile yurt dışına kargo gönderimi hakkında daha fazla bilgi edinmek için ilgili içeriğimizi okuyabilirsiniz.

Almanya’ya Kargo Ücretleri Ne Kadar?

Navlungo üzerinden Almanya’ya uygun ve rekabetçi fiyatlarla gönderim yapabilirsiniz. Navlungo’da her kilogramdan, her çeşit ürün için fiyat teklifi almak çok kolay. Anasayfada “Hemen Teklif Al” butonunu kullanarak paketinizin ölçüleri net bir şekilde girmeniz, gönderici ülke bilgisine Türkiye alıcı ülke bilgisine Almanya yazmanız gerekmektedir. Sadece iki temel bilgiyi ilgili yerlere girerek anında taşıma teklifi alabilirsiniz.

Almanya’ya En Ucuza Kargo Nasıl Gönderilir?

Navlungo anlaşmalı olduğu UPS, TNT, Fedex, DHL, Aramex firmaları ile kullanıcıları için özel indirimli fiyatlar alır. Siz de Navlungo’nun geniş lojistik ağından faydalanarak en uygun Almanya kargo fiyatlarını elde edebilirsiniz. Düzenli gönderim yapıyorsanız Navlungo dijital lojistik asistanınıza ulaşarak özel fiyat teklifleri talep edebilirsiniz. Navlungo çağrı merkezi 0850 532 7949, [email protected]

Almanya’ya E-İhracat Nasıl Yapılır?

Navlungo e-ihracat gerçekleştiren kullanıcıların yazılım tabanlı entegrasyonlar sağlar. Örneğin Etsy, Amazon, Aliexpress, Ebay gibi satışlarınızı yaptığınız uluslararası pazar yerlerini ve Shopify, WooCommerce gibi e-ticaret altyapılı mağazanızı Navlungo ile kolaylıkla entegre edebilirsiniz. Üstelik bütün entegrasyonları ücretsiz olarak kullanabilirsiniz! Bunun için Navlungo müşterisi olmanız yeterli. Ayrıca Almanya’ya e-ihracat yapan kullanıcılarımıza özel fiyat teklifleri de sunmaktayız. Navlungo sunduğu entegrasyon hizmeti ile 230+ ülkeye tek bir yerden pratik ve kolayca ulaşmanızı destekler. Sunulan bu teknolojik çözümler sayesinde ticaretinizi kolayca katlayın, kargonuzu Navlungo’ya bırakın!

Almanya’ya En Hızlı Kargo Nasıl Gönderilir?

Navlungo UPS, TNT, Fedex, DHL, Aramex  gibi global taşıyıcı firmaları ile iş birliği içerisindedir. Bu firmaların gücü ve desteği ile kullanıcılarının express hava kargo Almanya gönderilerinde en hızlı kargo hizmetini sunar. Navlungo ile Almanya’ya 24 saatte kargo göndermek mümkün.

Yorum Yaz